محل لوگو

روز سبز بیت کوین و آلت کوین‌ها؛ آیا روند صعودی فرا رسیده است؟


قیمت بیت کوین طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰٪ افزایش یافته است، در حالی که در این بین رشد آلت کوین‌ها بسیار چشمگیر بوده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، بیت کوین و سایر رمزارزها روز جمعه با روند صعودی مواجه بودند و کاهش قیمت چند روز اخیر را جبران کردند. اگرچه قیمت بیت کوین با ۱۰٪ افزایش به ۴۱,۷۰۰ دلار رسید، اما آلتکوین‌ها عملکرد بهتری داشتند،‌ به طوری که اتر طی ۲۴ ساعت گذشته به قیمت ۳۰۰۰ دلار رسید.

توکن نیر که رمزارز بومی پروتکل نیر محسوب می‌شود در این بازه زمانی تا ۱۷٪ رشد داشته است. همچنین پولکادات و آوالانچ نیز با رشد تقریبی ۱۴٪ مواجه شدند. افزایش قیمت آلتکوین‌ها نسبت به بیت کوین می‌تواند گویای آن باشد که علاقه به خطرپذیری بیشتری در میان سرمایه‌گذاران کریپتو وجود دارد.

الکس کوتسیکویچ (Alex Kuptsikevich) تحلیلگر FxPro در این خصوص گفته است:

از اواخر سال گذشته تاکنون، حتی شرایط آرام بیت کوین نیز برای آلتکوین‌ها کافی بود تا به روند روبه‌رشد خود ادامه دهند و عملکرد بهتری نسبت به رمزارز اول بازار داشته باشند.

اندیکاتورهای تکنیکال به این نکته اشاره می‌کنند که اگر خریداران بتوانند سطح حمایتی بالاتر از ۳۷,۰۰۰ دلار را در آخر هفته حفظ کنند، افزایش قیمت بیشتری برای بیت کوین را شاهد خواهیم بود. به علاوه، افزایش قیمت به بالاتر از ۴۰,۰۰۰ دلار می‌تواند نشانه‌ای از آغاز فاز بازیابی قیمت باشد.

طی چند هفته گذشته، اندیکاتورهای مختلف نظیر شاخص ترس و طمع، شاخص قدرت نسبی (RSI) و بالاترین سطح نسبت قراردادهای پوت (Put) به قراردادهای کال (Call) در بازار آپشن‌ها در ۶ ماه گذشته، روند نزولی شدیدی را در بازار کریپتو نشان می‌داد. بعضی از تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند همانند شرایطی که پس از کاهش قیمت ماه جولای ۲۰۲۰ به ۲۸,۰۰۰ دلار رخ داد، خریداران کریپتو بار دیگر به بازار برگردند.

منبع : سایت ارز دیجیتال میهن بلاکچین

  انتشار : ۱۶ بهمن ۱۴۰۰               تعداد بازدید : 14

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "" می باشد

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما